Kaip pastatus prižiūrėti COVID-19 metu?
Šiemet netikėtai smogusi COVID-19 banga tapo nemenku iššūkiu kone visam verslo sektoriui. Pandemijos sukelti nepatogumai ne tik parodė verslų atsparumą, bet ir sugebėjimą reaguoti į situaciją žaibiškai, lanksčiai prisiderinant prie viruso iššauktos krizės. Tapo akivaizdu, kad dalyje verslo šakų tradicinis verslo modelis nėra pasirengęs tokiems iššūkiams, o fizinis klientų aptarnavimas – nesaugus arba iš viso negalimas. Pastatų valdytojams tenka rinktis tarp energijos resursų taupymo ir intensyvesnio vėdinimo bei virusų prevencijos. Kaip ir į viską šiomis dienomis – reaguoti reikia greitai ir profesionaliai. Tad kaip prižiūrėti pastatus šiomis neeilinėmis aplinkybėmis?
Ar svarbi dezinfekcija?
LR SAM rekomendacijos, kurios pateiktos remiantis naujausiomis tarptautinių organizacijų gairėmis, pandemijos metu pataria visas patalpas/paviršius valyti kuo dažniau, siekiant maksimaliai efektyviai sustabdyti COVID-19 viruso plitimą. Tiek kasdienė patalpų higiena su profilaktiniu dezinfekavimu, tiek dezinfekcija nustačius COVID-19 atvejį yra būtinos priemonės, norint sumažinti COVID-19 viruso užsikrėtimo riziką ir jį pilnai pašalinti.
Sėkmės pavyzdžiai ir geroji praktika – pastatų skaitmenizavimas
Pastatai be nuotolinio valdymo iš tiesų susiduria su iššūkiais. Net ir tie, kurie turi BMS sistemas, dažnai tampa neprieinami. Iš principo mes sėkmingai valdome tuos pastatus, kurie yra skaitmenizuoti ir prijungti prie „APEX Intelligence“ nuotolinio valdymo centro. Tai naujas pastatų priežiūros modelis, kurio pagalba pastatų priežiūra tampa ženkliai efektyvesnė, reikalaujanti mažiau neefektyvesnių veiksmų, užtikrinanti sistemų nuolatinę priežiūrą, mažinanti įrenginių prastovų rizikas, didinanti darbo efektyvumą bei taupanti energetinius kaštus.
Nuotoliniu būdu yra nuolatos stebimos pastato sistemos, analizuojami duomenų srautai, tinkamų algoritmų dėka sistema automatiškai informuoja apie įrangos gedimus bei numato iš anksto galimus sutrikimus ir nuostolius. Turėdami pakankamai duomenų, iškart galime suformuoti geriausią sprendimą/valdymo algoritmą. Pavyzdžiui, lauke keičiantis drėgmei ir temperatūrai galime greitai sureaguoti ir keisti parametrus. Taigi, galime išlaikyti balansą tarp sveikatos, nes dirbame nuotoliniu būdu ir finansų energijos sąnaudoms.
„eCSE“ – įrankis Jūsų telefone
Esame atsakingi už Jūsų turto priežiūrą, todėl norime dar kartą pabrėžti, kad pastatų ūkio valdymo organizavimą gebame vykdyti ir be tiesioginio fizinio kontakto kliento objekte. Patogiam ir saugiam bendravimui naudokite „eCSE“ – savitarnos platformą ir mobiliąją aplikaciją visiems objekto naudotojams. Daugelis mūsų klientų jau įsitikino, kad su šiuo įrankiu spręsti problemas galima greičiau, patogiau, o svarbiausia – saugiau, nes eliminuojamas fizinis kontaktas.
Kiti aktualūs patarimai
• Jei pastate sumažėja žmonių srautai, būtina peržiūrėti ŠVOK parametrus, kad atitiktų užimtumo ar eksploatavimo poreikius. Būtų išvengta nereikalingų išlaidų. Nepamiršti priešužšaliminės rizikos. Taip pat atkreipti dėmesį į palaikančias sistemas, cirkuliacinių siurblių veikimą.
• Užtikrinkite elektros tiekimą.
• Net jei pastatai nėra užimti, nepakankama temperatūros ir drėgmės kontrolė gali sukelti pelėsių augimą.
• Palaikykite pastato temperatūrą nuo 13 iki 27 laipsnių, o drėgmę (viruso atveju) tarp 50 iki 65%. Tačiau neviršyti rasos taško reikšmių.
• Kol pastatai neužimti, atlikite prevencinę priežiūrą (ŠVOK, elektros tiekimas, apšvietimas).
• Atlikite prevencinę avarinio elektros tiekimo sistemų apžiūrą, kad prireikus galėtumėte naudoti.
Kreipkitės į mus, jeigu turite klausimų ar norite pasitarti.